חיפוש

חמש (5) דרכים להדפיס תמונות על עץ

שאלתם את עצמכם פעם איך ניתן להדפיס תמונה על עץ בעצמכם? בפוסט זה נסקור 5 דרכים להדפיס תמונה על עץ! הדפסי עץ הם דרך נהדרת ליצור שלטים, תמונות מעוצבות לבית, מתנות בהתאמה אישית או סתם למתג את עבודתך. ניסינו ארבע שיטות העברת תמונות DIY ואז השתמשנו באמצעים טכנולוגיים מהמתקדמים בשוק לדרך החמישית. למעשה ממש הופתענו מהתוצאות.

המחשה של תמונת כלב מודפסת על גבי עץ ממוחזר
הדפסת תמונה על עץ ממוחזר מסוג OSB

נסקור 5 דרכים להדפיס על עץ

  1. אציטון

  2. מגהץ בגדים רגיל

  3. פוליאוריטן

  4. ג'ל מדיום

  5. הדפסת UV מתקדמת

נדריך אתכם על כל אחת מחמשת הדרכים להדפסה על עץ. נסביר לכם מה החומרים שאתם צריכים וכיצד ליישם את השיטות. כמובן שגם נסקור את היתרונות והחסרונות של כל שיטה במלואן.

1. העברת תמונה לעץ באמצעות אצטון:

הדרך הראשונה להעביר תמונה לעץ היא ע"י שימוש באצטון. כל מה שאתם צריכים בשביל התהליך הזה הוא קצת אצטון (גם חומר לדילול לקה יכול לעבוד), כפפות כדי להגן על הידיים, צמר גפן וכרטיס קשיח ישן. כמובן שצריך להיזהר עם האצטון ולקרוא את כל ההוראות והאזהרות הרשומות על האריזה.

צעד ראשון:

הדפיסו גרסת מראה של התמונה אותה אתם רוצים להעביר בגודל הרצוי. מומלץ שההדפס יהיה כמה שיותר כהה וחזק, כך הוא יעבור ביתר קלות לעץ. נדרש להשתמש במדפסת לייזר להדפסת התמונה, הדפס במדפסת דיו רגילה עלול לגרום למריחות גדולות מדי של הדיו על גבי העץ.

כאשר אתם מוכנים להתחיל את התהליך, הקפידו לעבוד באזור מאוורר היטב. ביחרו פיסת עץ, מומלץ שהעץ יהיה חלק ככל הניתן. הניחו את הדף המודפס שלכם כלפי מטה על משטח העץ שבחרתם. אם יש צורך, ניתן להדביק את הדף עם דבק סלוטייפ למשטח העץ כדי לדאוג שלא יזוז. השתמשו בצמר גפן או במברשת ומירחו את החלק האחורי של ההדפס באצטון.

מריחת אצטון על גבי העץ על מנת להעביר הדפס מדף לעץ
מריחת אצטון על גבי העץ

צעד שני:

בעזרת הכרטיס הקשיח יש לשפשף קדימה ואחורה על גב ההדפס. השתמשו בלחץ אחיד, והיזהר - לחץ רב מדי עלול לקרוע את ההדפס שלך. הדיו מועבר טוב יותר כאשר האזור רווי באצטון, ולכן ייתכן שיהיה עליכם למרוח אצטון מחדש אם האצטון מתחיל להתייבש.

הידוק תמונה לעץ על מנת להעביר את ההדפס שלה
הידוק התמונה לעץ

צעד שלישי:

קלפו בזהירות את הדף בכדי לבדוק את ההעברה וכדי לראות אם אתם צריכים לחכות עוד או להעביר את הכרטיס הקשיח עוד מספר פעמים. אם ההעברה ניראית לכם מספקת, קלפו את כל הנייר המודפס כדי לחשוף את התמונה שהועברה.

הסרת ניר מעץ לאחר העברת תמונה לעץ
הסרת הנייר מהעץ בזהירות

לסיכום:

יתרונות: איכות תמונה בסדר גמור, תהליך נקי.

חסרונות: איכות תמונה ממוצעת, אצטון הוא חומר כימי חזק שיכול להיות מסוכן, ללא אפשרות להדפיס תמונה על עץ ממוחזר ולא חלק, קושי בהעברת צבעים שאינם שחור לבן בצורה טובה.

2. הדפסת תמונות על עץ עם מגהץ בגדים:

הדרך הבאה להדפיס על עץ היא באמצעות מגהץ בגדים פשוט.

כל מה שאתם צריכים זה מגהץ ברזל פשוט, משטח גיהוץ, את התמונה שלכם וגם כאן תיצטרכו חתיכת עץ יחסית חלקה.

פשוט מניחים את הנייר על העץ ומגהצים.

כשניסינו את השיטה הזאת פשוט הנחנו את הדף על העץ וגיהצנו את הנייר תוך הקפדה שהנייר לא יזוז. ניסינו ללחוץ חזק אבל אנחנו חוששים שהמגהץ שלנו לא היה חם מספיק.